LPG Nedir?
Taşıt Tanıma
Oto Ekspertiz
Taksimetre Muayene
Sıralı Sistem SGI
Oto CNG
Sık Sorulan Sorular

 


SIRALI SİSTEM NEDİR?

Sıralı sistem LPG sistemi tüm çok noktadan elektronik sıralı enjeksiyonlu araçlara montaj yapılabilen Otogaz sistemidir.. Sıralı sistemin en önemli özelliği ,performansının benzin ile aynı olması ve sorunsuz , rahat bir kullanım sağlamasıdır. Günümüz teknolojisindeki araçlara göre geliştirilen sıralı Otogaz sistemlerinde performans sorunu ile ayar sorunu yaşanmamaktadır. Tüm dünyada ve Türkiye'de giderek artan ilgi ve talep oluşturan sıralı Otogaz sistemleri sektörümüze yeni bir heyecan getirmiştir. Sıralı sistem sektöre girdiği günden beri montajını yapan firmamız sektörümüzün en tecrübeli firmaları arasındadır.

Sıralı Otogaz sistemi regülatör gaz valfi ecu(elektronik kontrol ünitesi ) map (basınç)sensörü ufak şık bir gösterge paneli multivalf şamandıra ve dolum ağzından oluşan ve bilgisayar ile ayarları yapılan son teknoloji Otogaz sistemleridir.

Çalışma sistemi: Bu sistemlerde araç öncelikli olarak benzin ile çalışır, aracın motor suyu sıcaklığı 36-40 derece arasına gelene kadar benzin ile çalışmaya devam eder. İstenilen sıcaklığa ulaştığında regülatör üzerinde bulunan ısı sensörü sayesinde ECU (elektronik kontrol ünitesine) sinyal göndererek gaz sistemini aktif duruma getirir ve araç benzini kesip gaz ile çalışmaya başlar. Aracınız sıcak ise 25sn içinde gaz sistemi aktif hale gelir. Sıralı sistemlerin avantajı karbüratörlü sistemlerde manüel olarak yaptığınız bu işlemi siz el sürmeden otomatik olarak yapmasıdır. Bundan dolayı da gaz ayar problemi çıkartmamasıdır. Aracınızın gaz enjektörleri benzin sistemi gibi çok noktadan püskürtmeli olduğu içinde aracınızın benzin performansıyla eşdeğer bir performans sergilemesidir.Sıralı sistem LPG sistemi taktırılırken ilk önce takılacak olan markaya ve takılacak servise karar verilmelidir.

Takılan markanın kalitesi kadar montaj yapacak servisinde bu işe ehil ,teknik bilgi ve tecrübeye sahip olması alınacak verim açısından çok önemlidir.. Marka kalitesi her ne kadar iyi olursa olsun montaj yapacak servis konuya hakim değilse sıralı LPG sisteminde problemler yaşanması kaçınılmazdır. Aynı şekilde aracınızın benzindeki durumunun da oldukça sıhhatli olması,gerekli bakım ve kontrollerinin yapılması gerekir.Servisimize sıralı Otogaz montajı için gelen araçlara ilk yaptığımız benzin sistemini kontrolden geçirmek ve gerekli düzenleme ve uyarıları yapmaktır.Aracın kendi bünyesindeki bir sorun Otogaz kullanırken daha da hissedilir olarak ortaya çıkacağından özellikle ateşleme sistemi ve motor aksamı kontrol edilerek montaja başlanmalıdır.

Sıralı Otogaz sistemindeki en önemli konuda periyodik bakımlara dikkat etmektir.Her 10 bin km de bakım ve kontrol için montaj servisine gelerek servis bakımları yapılmalı.Bakım için servisimize gelen Otogaz'lı araçların lpg filtreleri değiştirilmekte, ayarları kontrol edilmekte ve sızdırmazlık kontrolüne tabi tutulmaktadır. Bunun yanında araçların motor kısmının sulu yıkama yapılmaması gerekmektedir.


 

Ana Sayfa | Ürünlerimiz | Yakıt İkmal Sistemleri | Oto Ekspertiz | Fotoğraflar | Hakkımızda | İletişim

gerdem otogaz ltd. şirketi, autogas,  lovato türkiye distribütörü, atiker, voltran bayii, araba, sıralı sistem, kaliteli ve ucuz, ekonomik